Yusuf Güney Fan Club | Yusuf Güney
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayıt OlKayıt Ol  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  
KonuYazanGönderme Tarihi
Perş. Ara. 13, 2012 12:36 am
Perş. Mart 15, 2012 4:34 pm
Cuma Mart 09, 2012 7:46 pm
Salı Şub. 07, 2012 8:17 pm
Perş. Ocak 05, 2012 7:35 pm
Perş. Ocak 05, 2012 7:31 pm
Perş. Ocak 05, 2012 7:29 pm
C.tesi Eyl. 24, 2011 6:13 pm
Paz Eyl. 11, 2011 8:13 pm
Salı Eyl. 06, 2011 10:06 pm

Yusuf Güney Fan Club | Yusuf Güney'daki "Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum" konusunu beğendin mi ? Paylaş.

Paylaş | 

Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
tuqce_94
Üye

Üye

Ruh Halim : Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Mutlu10
Takım : Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Turk10
Yorum Puanı : 24949
Rep Puanı : 1514

Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Empty
MesajKonu: Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum   Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Icon_minitimeCuma Mayıs 29, 2009 11:34 pm

Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Image-B9AA_4A200059

Angelina Jolie’ye benzerliğiyle dikkat çeken Türk sanat müziği şarkıcısı Umut Akyürek, ünlü oyuncuya benzemek için özel bir çaba harcamadığını söyledi:

“Bu benzerlikte cerrahi bir müdahalenin etkisi yok. Eski fotoğraflarıma bakın dilerseniz. Dudaklarım yüzde 100 orijinal. Sadece iki ay önce deviasyon sorunu yüzünden burnumdan bir operasyon geçirdim, o kadar. Onun dışında hiçbir müdahale yok.”

ROCK ALBÜMÜ ÇIKARABİLİRİM AMA MOTORA BİNİP DÖVME YAPTIRMAM

Sanat müziği yorumcusu Umut Akyürek, Soner Canözer’in 15’inci sanat yılı şerefine hazırladığı senfonik rock albümünde iki şarkı seslendirdi. Akyürek, rock albümü çıkarma fikrine de sıcak baktığını söyledi: “Albümü çıkarabilirim ama motora binip, dövme yaptırmam.”

“Masalcı’nın On Beş Yılı” isimli senfonik rock albümünde yer aldınız. Bu projeye nasıl dahil oldunuz?
- Albümü hazırlayan Soner Canözer’i ve Almora grubunu tanımıyordum işin gerçeği. Rock müziği seviyorum ama daha bilinen isimleri takip ediyordum. Soner ve eşi Özlem, müzikal geçmişimi biliyor ve sesimi beğeniyorlarmış. Onlar benimle bağlantıya geçtiler. Bu albüm için Prag Filarmoni Orkestrası’yla yaptıkları kayıtları dinlettiler. Çok heyecanlandım, çünkü çok başarılı ve kaliteliydi.

İki şarkı seslendirdiniz. Biri Türkçe, diğeri İngilizce...
- Evet, biri “Candle in the Dark”, diğeri de “Su Masalı”. Ben bu çalışmayla kendimi sınadım ve çok güzel oldu.

Daha önce İngilizce şarkı söylemiş miydiniz?
- Hayır, ilk defa söyledim.

İngilizce biliyor muydunuz?
- Hayır.

Buna rağmen gayet iyi yorumlamışsınız...
- Kayıtları alırken çalıştığımız tonmaister Amerikalı’ydı. O beni bire bir çalıştırdı ve sonucu çok iyi buldu. Albümün mix’i İngiltere’de yapıldı, orada da “İngilizce biliyor mu” diye sormuşlar ve çok beğenmişler.

Böyle bir rock çalışmasında yer almak sizi korkutmadı mı?
- Klasik müzik temelleri olan bir albüm ve rock müzik olması beni hiç korkutmadı. Zaten ben rock müzik dinliyorum. Koyu bir Şebnem Ferah hayranıyım...

Sanat müziği yorumcusu olarak rock albümünde yer almak cesaret ister. Hayko Cepkin’in albümde olması anlaşılır, ama sizin olmanız yadırganmaz mı?
- Ben uluslararası alanda bir şeyler yapmak istiyorum. Donanımım, altyapım Türk müziği ve bu bir avantaj. Bu nüansları kullanıp, dünya müziği yapmak istiyorum.

Bu albüm için bir imaj değişikliğine gidecek misiniz?
- Ben görüntüde ve sound’larda yeniliklere açığım. Modayı, trendleri yakından takip ederim. Süsüme püsüme düşkünümdür. Ama bu albüm için özel bir değişikliğe gitmedim.

Yeni projeler var mı?
- Evet, var. 2010 İstanbul Kültür Başkenti Projesi için başvurularımız var. Bunun yanında bu albüm gibi farklı projelerde yer almak istiyorum. Hint müziği çok ilgimi çekiyor mesela. Denemeler yapmak istiyorum.

Bu denemelerden biri de rock albümü olabilir mi?
- Olabilir tabii.

Albüm için rock’çı imajına bürünür müsünüz?
- Yok. Bir konsept oluştururum tabii ama bu saatten sonra motora binip, dövme yaptırmam. Ben yapı olarak da sakin biriyim, bakmayın rock müzik sevdiğime!

Neden, rock’çılar nasıl olur ki?
- Daha asi olurlar ya. Ben sadece müzikal yapısıyla ilgileniyorum. Bir de Türki-ye’deki rock müziğin temellerine bakmak lazım. Cem Karaca’lar, Barış Manço’lar hep hümanizmi aşılayan, sevgiyi anlatan şarkılar yaptılar. Bu noktada da rock anlayışımız yurtdışındakinden ayrılıyor.

Rock müzikle senfoni orkestraları birleştiriliyor. Türk sanat müziği için de böyle bir çalışma yapılamaz mı?
- Evet bunun da zamanı geldi. Bu işe el atılması gerekiyor ama herkesin yapabileceği bir iş değil. Yani hem Türk müziğini bileceksin hem de sesin elverişli olacak.

Dudaklarım orjinal

Sizi Angelina Jolie’ye benzetenler var. Cerrahi operasyon geçirdiniz mi?
- Hayır. Dilerseniz eski fotoğraflarıma bakın.

Ama dudaklarınız büyümüş gibi...
- Yok, asla. Dudak-larım yüzde 100 orijinal. Hatta eskiden büyük diye utanırdım. Sadece iki ay önce deviasyon sorunu yüzünden burnumdan bir operasyon geçirdim, o kadar.

Formunuzu nasıl koruyorsunuz?
- Ekstra bir şey yapmıyorum. Yaptığım tek spor, ev işi. Sürekli ev işi yaparım, yerleri, camları silerim. Kol kaslarım bile bu sayede gelişti. Görenler vücut çalıştım sanır ama tamamen ev işi.
yusuf_esma
Üye

Üye
yusuf_esma

Ruh Halim : Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Asik10
Takım : Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Fb10
Yorum Puanı : 13685
Rep Puanı : 1070

MesajKonu: Geri: Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum   Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 12:59 am

sqL cnm
yusu[f]an_aylin
Banlandı
Banlandı
yusu[f]an_aylin

Yorum Puanı : 2295
Rep Puanı : 45

MesajKonu: Geri: Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum   Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 1:14 am

sql cnm Mutlu
tuqce_94
Üye

Üye

Ruh Halim : Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Mutlu10
Takım : Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Turk10
Yorum Puanı : 24949
Rep Puanı : 1514

MesajKonu: Geri: Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum   Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 4:52 am

Rica ayLin'mm
önemsz esma'cm..
yusuff_ben
Üye

Üye
yusuff_ben

Yorum Puanı : 6785
Rep Puanı : 174

MesajKonu: Geri: Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum   Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum Icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 10:22 pm

konu eski kilit+çöp

Angelina'ya Benzemeye Calışmıyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Konu Etiketleri Etiketler
 Konu Linki Konu Linki
 Konu BBCode BBCode
 Konu HTML Kodu HTML Kodu